Projdi svou cestou hornatou...

3. října 2013 v 22:39 | Kejtý
Každému z nás se v našem nitru rodí sny. Občas naopak i umírají. Nebo jen oživli a stali se skutečností. Jsme pouze lidmi, kteří si jsou až příliš totožni. A tak máme podobné sny, touhy a cíle. Vlastně nezáleží na tom, jak ono něco pojmenujeme. Zkrátka někam směřujeme a uchylujeme se určitým směrem.
Zaměstnání, vzdělání, láska, přátelství, bydlení, finance,... Nezdají se vám tyto dospělácké touhy až na chlup stejné s vaším sousedem, kamarádkou či nadřízeným?
Myslíte si, že naše cíle nás dělají jedinečnými? Ne... A co tedy tvaruje naše životy?


Není důležitý cíl, ale cesta k němu.
/Budha/


Ano, je to ona cesta, která tvaruje osudy, životy, lidi a možná i celý svět.
Představte si člověka, který se ke svému vysněnému cíli dostal zadarmo. Lidé mu pomáhali, nic neudělal sám a konečný výsledek si zkrátka nezaslouží. Ale i přes je v cíli. Kdo by neznal podvody a faleš. Ale potom je tu druhý člověk, který se zdá být obyčejným a nadšeným tím v čem setrvává. Jde svou neprošlapanou cestou. V dáli občas zahlédne svůj cíl. Občas se zatáhnou temná mračna a začíná krupobití. Následně vidí vycházející slunce s jemnou duhou. Už se nedrží stromu, aby ho vítr nevrátil zpět o pár kroků. Jeho chůze je svižná a lehká. Vykračuje si vstříc svému snu. A když se ocitne v cíli, tak jeho tělem proběhne zvláštní energie. Radost, uspokojení a štěstí propletené vítězstvím.

Výhra ve které jste jako oběť položili vlastní pot, slzy, usilí, čas,... To vítězství na které můžete být právem pyšní.

Oba dva lidé dosáhli svého, ocitli se na stejné pozici a nějakým způsobem vyhráli. Ale jsou ti lidé stejní? Záleží na cestě, kterou prošli a ta udává jejich charakter.

A tak se chvíli zastavme. Nepřemýšlejme rovnou o cíli. Promysleme si cestu. Stejně jako když se vydáváme na neznámá místa...
 


Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 9. října 2013 v 16:21 | Reagovat

Tohle je krásnej článek, přecejen se najdou lidé, kteří rozlišují nejel co někdo dokázal, ale i jak. Souhlasím s tebou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama