Výkřik povrchních otazníků

14. srpna 2013 v 22:53 | Kejtý
Vyskytuje se všude kolem nás, ale my ji nevidíme. Možná ji vidět nechceme a nebo zkrátka není vhodné ji spatřit a podělit se s ní na veřejnosti. Skrýváme své emoce. A potlačujeme naší osobnost, která je hluboko uvnitř nás. Nevíme sami co si myslet o sobě, ostatních a o okolním světě. Zmateně těkáme zorničkami a snažíme se zaostřit na nejbližší objekt. Chceme ono místo identifikovat. A s naprostou přesností si do šedé kůry mozkové zapsat údaje. Zjišťujeme, hledáme, pozorujeme a následně ukládáme. Později se setkáme s tím samým objektem a zjišťujeme, že je něco jinak. Co se vlastně od té doby změnilo? On a nebo my? Špatně jsme pochopili to co on vyzařuje? Nebo se zkrátka a jednoduše změnil?


Existuje vůbec nějaká pravda? Nebo vše je jen pouhá povrchnost?
Stávají se lidé vegetariány, ale přes to touží po chuťi opravdového masa? Posloucháme metal, ale naše srdce touží po popu? Budujeme své domovy, ale chceme cestovat? Toužíme pracovat, ale studujeme?
To co se děje v našich životech je opravdové? Nebo pouhá povrchní blána, která kryje všechnu skutečnost?

I když lidé něco dělají s láskou, tak není to povrchnost? Co v hloubi nich opravdu dřímá? Čím jsme opravdu? A proč jsme tím, čím jsme? Proč nedokážeme být jiným člověkem ač po tom toužíme? Může být z násilníka spořádaný člověk? Ale proč ze spořádaného člověka je násilník? Proč věci a situace směřují k horší variantě? A jde to vůbec naopak?
 


Komentáře

1 cherie cherie | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 15:53 | Reagovat

Privela otazok. Ale o tom je asi zivot, nie? Obcas neexistuju jednoznacne odpovede...

2 Amelie Amelie | Web | 15. září 2013 v 15:24 | Reagovat

Jsi úžasně přemýšlivá osůbka, to se mi líbí. Jen se zbytečně netrap tím, co nemůžeš vyřešit. Každý jsme nějaký a každý se máme snažit být co nejlepším člověkem. Někdo je povrchní, někdo nádherně svůj, upřímný, pravdivý, láskyplný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama