Skládej je jako puzzle...

2. července 2013 v 21:22 | Kejtý
Kde se berou velké (důležité) události? Kolik komárů tvoří jednoho průměrného dromedára?
Velké věci neexistují. Pouze hromada maličkostí, které tvoří nafouknutý celek. Ten velký útvar není jedna bublina. Nachází se tam několik malých bublinkových útvarů. Různé barvy, velikosti, vlastnosti,...

Proč máme tzv. špatné dny? Čím vlastně vše odstartuje? První nenápadnou bublinkou. Ať negativní či pozitivní. Malé věci jsou jako střípky skla. Můžeme z nich poskládat rozbitý porcelán nebo na ně jen civět. Tupě a prázdně. Měli bychom se snažit dát dohromady všechny bubliny. Ať jsou krásné nebo ošklivé. Přijmout všechny a nehledět na jejich vlastnosti. Však jak se říká, kdo přebírá, ten přebere. Jednoduché, ale neexistuje černé nebo bílé. Stejně jako nežije optimista nebo pesimista. Vše je smíšené. Naše nálady i stavy.Maličkosti. Maličkosti. Maličkosti. Tady jde jen o ně. O nic víc, o nic méně.
Když potkáte nepřítele. Když nesouhlasíte s názorem druhého. Když se na vás usměje. Když vám přijde sms zpráva. Když dostanete radu od někoho, od koho by jste to nečekali. Když vy můžete druhému poradit a správně.

Formujeme své duše a mozky. Maličkosti tvoří naší osobnost. Hmotou našich dnů a snů jsou právě ony.
Co nás potěší nejvíce? Maličkost. Nenápadné gesto, přikývnutí hlavy, poplácání po rameni, pohlazení,...

A pak jsou tu lidé, kterým dělají potěšení pouze velké věci. Jenže takové jsou nestabilní a lehce odebratelné. Tací lidé jsou ohromně chudí. Lituji je. Což neznamená, že jsem skromná. Jsem neskutečný hamoun, ale počkám si na malé střípky, protože ty už se tak lehce neroztříští.


 


Komentáře

1 Myška Myška | Web | 13. července 2013 v 13:27 | Reagovat

Krásně nápsáno. :) Máš naprostou pravdu..nic není jen černé nebo bílé a každý by si to měl uvědomit a né se soustředit na velké věci, protože drobnosti dokážou někdy potěšit víc. A nejhezčí je, když Tě potěší někdo, od koho bys to třeba nikdy nečekala. :)

2 Ilma Ilma | Web | 18. července 2013 v 22:16 | Reagovat

Avšak si člověk uvědomí, že maličkosti nejsou maličkostmi, když se jimi zabývá a záleží mu na nich. Někdy právě ty nejmenší detaily tvoří celek a ujasní názor. Hezky napsáno!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama