Je to jen o pocitech!

12. února 2013 v 21:46 | Kejtý
"Planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí. Planeta zoufale potřebuje víc mírotvorců, léčitelů, restaurátorů, vypravěčů a milujících všeho druhu."

Dalai Lama


Sžírají nás každého z nás nějaké pocity. Útržky našich životů. Příběhy, které vyprávíme. Ale jsou tu i takové o kterých raději pomlčíme. Alespoň na čas. Nepospícháme s jejich vyplutím do světa. Možná se s nimi jen sami neumíme vyrovnat, stydíme se a nebo jen chceme zapomenout. Ale jednou... Jednou se stejně dostanou na povrch. Uleví se.

Když se potácíte od jednoho kusu nábytku k druhému. V ruce máte nealkoholický nápoj, protože vaše ústa volají po vodě, Jste vyprahlí. Nejen kvůli vodě, ale i s city. Myslíte jen na to, aby jste se udrželi na nohou. Bum! V jednom okamžiku už se vzdáváte a chcete podlehnout a jít k zemi. Zapíráte nohy, zapojujete ruce, vyklouzává vám voda, ale vy stojíte! Kaluže vody na podlaze, chcete neúprostně pít. Schýbáte se k zemi a berete nádobu s vodou do ruky. Máte ji již u úst, ale jste vysílení. Nemůžete uspokojit své základní potřeby jako je žízeň. Odkládáte pití. Myslíte jen na své dolní končetiny, aby vás udrželi na nohou. Daří se. Soustředíte se jen na svou kymácivou chůzi a odesíláte svému mozku jen jediný vzkaz: "Odveď mě do postele!" Svalíte se do postele a oddychujete jak po absolvování maratonu.


Chřipka. Obyčejná chřipka mi ukázala jak se cítí drogově závislí a bezdomovci. Mají omezené myšlenkové pochody a myslí jen na pár věcí. Ve vysokých horečkách jsem měla myšlenky na vodu a chůzi. V tu dobu nemyslíte na svoje city, lásku, přátelství, blog, školu, zaměstnání, děti a vůbec žádná budoucnost. Jen tady a teď. Chcete si loknout vody a vrátit se zpět pod peřinu.

Já jen, že občas je fajn mít chřipku. Chci znovu tu chvilku, kdy mám myšlenky jako drogově závislý jedinec.
 


Komentáře

1 miriabel miriabel | Web | 14. února 2013 v 11:19 | Reagovat

Jo, ty chvile, kdy psychickou bolest tlumi fyzicka, ktera se casem utisi, jsou svym zpusobem odlehcenim pro nase nervy :) na druhou stranu, byvam nemocna celkem casto, a tak mam radsi chvilé kdy mam cirou mysl :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama