Spravedlivý je pouze čas.

16. prosince 2012 v 20:43 | Kejtý
Slovo spravedlnost se stává pouze pojmem, který nejde blíže specifikovat. Co je vlastně spravedlivé? Jeden člověk mi položil otázku: "Tak mi řekněte co je podle vás spravedlivé?" Mlčela jsem a pokrčila rameny. Chtěla jsem argumentovat tisíci pojmy, kterými bych dala najevo co je spravedlivé. Jenže najednou jako by všechny uhasly.
Divoká zvěř se navzájem požírá a my to zkrátka nazýváme "zákonem džungle." Ale už jen na toto téma se dá diskutovat zda je to spravedlivé. Můj názor? Nevím. Zkrátka zvířata se požírají navzájem, je tomu tisíce let, ale já nevím zda je to spravedlivé. Třeba jednou dospěji k závěru.Přála jsem si změnit svět a věřila jsem v to, že to nějakým způsobem dokážu. Nyní bloumám sama sebou a netuším zda dokážu se změnou začít právě od sebe. Stává se obtížným začínat něco nového, když ono staré má své zajeté koleje. Nějaký řád, který je obtížné změnit. A ještě obtížnější, pokud jste na to sami.
Stává se pro mě obtížným, nikoliv nezvladatelným, vidět věci a situace v životě, které druhý člověk za celý svůj život třeba ani nepozná. A nevím kdo je vítězem. Já nebo ten druhý člověk?

Přeji si spravedlnost a rovnost. Nikoliv finanční rovnost. Rovnováhu života každého z nás.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama