Mám jen jedno přání, které se mění v sen.

23. prosince 2012 v 20:05 | Kejtý
Vánoce jsou svátky pro děti a již jsme pochopila proč se dospělí na konci ruku opíjejí. Ježíšek neexistuje a Santa Claus je pouze obtloustlý chlapík, který vůbec nemá mé sympatie. Nechápu proč zrovna Ježíšek se stal poslem dárků pro Českou republiku. Proč se tyto svátky rozšířily do obrovsky stresujících? Proč lidé šílí v obchodní domech i maloobchodech? Proč máme narvané domovy zásoby jídla? Ne, o tom nechci psát...

Dospěla jsem k závěru proč někteří dospělí nechtějí slavit svátky Vánoc ...Každý den umírá mnoho lidí. Každý den umírá mnoho zvířat, tím myslím milovaných domácích mazlíčků. Všichni ti tvorové k někomu patřili a měli s někým pomyslné pouto. Smutek který přišel s jejich odchodem si neumíme představit, pokud to sami nezažijeme. Chybí nám ať chceme nebo ne. Hrajeme si na silné a usmíváme se. Přijde čas Vánoc a na koho myslíme? Na ty, kteří odešli a už se nikdy nevrátí. Chceme je zpět, brečíme, truchlíme a modlíme se. Nic nám nepomůže k tomu, aby se vrátil čas. Léčíme jen svou zasaženou dušičku. S Vánoci se všechny rány rozjitří. I obyčejné rodinné neshody.

Když přejete ženě, které létos tragickou nehodou zemřel její syn, šťastné a veselé Vánoce, tak se cítíte... Nevím jak to popsat. Zní to jako výsměch či hulvátství a je mi to proti srsti. Přeji jí ty nejkrásnější Vánoce z celého srdce. Ale přes to vím, že takové nebudou. Nemohou. Jedna dušička bude chybět a nejen letos. Chybí už několik měsíců...
A kolik takových lidé existuje? Mnoho!
Děti si k Vánocům přejí panenky a autíčka. Dospělí říkají, že nic nechtějí, protože mají přání nehmotná. Ale o tom Vánoce nejsou. Nikdo nám nemůže splnit štěstí, lásku či zdraví.

Zkrátka jen chci tím říct pouze jedno. První odchod duše z našeho života nás obrovsky zasáhne. Pokud je takových zásahů více, třeba v jednom roce, tak co to může být za šťastné a veselé Vánoce? Je to pouze velká ironie těchto svátků. Nadělí nám modřiny a rozkrvácí ještě zcela nezhojené rány.

A těm kteří netuší o čem píši přeji krásné Vánoce a plná bříška.
 


Komentáře

1 pixie pixie | Web | 23. prosince 2012 v 23:13 | Reagovat

Chápu, o čem píšeš. Je to ovšem důvod, proč lidé nemají Vánoce rádi. Přesto tito lidé Vánoce slaví.
Já Vánoce neslavím, ale má to naprosto jiné příčiny.

2 miriabel miriabel | Web | 26. prosince 2012 v 0:16 | Reagovat

Svirajici, presne takovy je tvuj clanek. Prave tou nicim neodvratitelnou skutecnosti, kterou v sobe skryva... Pomohl mi si nektere veci uvedomit. Dekuju :)

3 Lauralex Lauralex | Web | 1. ledna 2013 v 21:06 | Reagovat

Já mám Vánoce pořád ráda a vždycky je budu milovat. Ale možná je to právě proto, že se nestresuju z nějakejch dárků, nervu se s milionama lidí v obchodech, jsem jenom ráda, že jsem s rodinou v klidu (pokud to jde), v teple a v pohodě domova.
Doufám, že jsi měla krásný Vánoce, tak jako tak. :)
Přeju to nejlepší do novýho roku! :))

Jo a ta fotka se mi strašně líbí, ani nevim proč. :D

4 Myška Myška | Web | 26. ledna 2013 v 22:59 | Reagovat

Když je totiž člověk malý,vidí krásu vánoc v přemíře dárků,které dostane..Jenže když dospějeme,díváme se na ty menší s takovým nostalgickým úsměvem,protože víme,že jsme byli taky takoví.Malí,hloupoučcí a bez starostí..A jak nám s léty věk přibývá,uvědomujeme si,že to největší štěstí není dostat horu dárků,ale být se svou rodinou a užívat si chvíle pohody.Pamatujeme si totiž,že když jsme byli malí,tak s námi všichni o vánocích byli..ale jak rosteme a přicházíme o své nejbližší,tak jsme z toho smutní..protože vánoce ztrácí svoje kouzlo,které měly..a tak vzpomínáme na všechny a místo radosti,kterou bychom měli cítit,se naše srdíčka bolestí trápí..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama