Jako elektrický ptáček co svým zobáčkem klove, než se mu nevybijí baterie.

5. prosince 2012 v 21:09 | Kejtý
Nastupuji do ranního vlaku a procházím uličkou mezi sedačkami. Jsou plné lidí, není si kam sednout. Jdu dál, abych našla volné místo. Už nedoufám, ale stále znechuceně pokračuji. A najednou se objeví celá čtyřsedačka volná. Proč to píšu? Kdybych nebyla alespoň trochu cílevědomá a neměla vůli, tak zůstanu stát. A kdyby neexistovala volnost, tak pokračovat ani nemohu.
Máme ji moc a neumíme si ji správně rozporcovat. Nevážíme si jí a zneužíváme ji. VOLNOST.
Nasáváme alkohol v nadměrném množství, do žil si pícháme svinstvo, hnijou nám plíce a místo vitaminů bereme antibiotika. Kašleme na správnou stravu a cpeme se za pochodu. Jezdíme auty a neohlížíme se na přírodu. Místo schodů volíme výtahy. Místo knih zapneme televizi. Píšeme sms zprávy místo dopisů. Kupujeme mražené výrobky místo vyrábění domácí stravy. Nekupujeme noviny, raději se koukneme na televizní zprávy na nově. S kamarády se bavíme na skype, než aby jsme se sešli. Místo sexu v posteli ho provozujeme po telefonu. Je divné, když člověk fotografuje, protože je IN koukat do země a být sobec. Protože usmát se je nad naše síly. Mohla bych takhle pokračovat celkem dost dlouho. Jsem naštvaná na dnešní svět a lidstvo. Proč jsme takoví? Proč jsme se změnili tímto směrem? Proč jsem součástí toho všeho?

Všichni můžeme volit, ale stejně někteří odmítají a neuvědomují si tu volnost. Můžeme být volní, ale jsme stejně jen svázané ovce co jde se stádem dalších. Jsme hloupí. Neuvědomujeme si některé věci. Vtěšinou neříkáme nahlas svůj názor, krčíme se v rohu a čekáme až na nás přijde řada. Proč nevystoupíme a neřekneme: "Tak tohle se mi nelíbí!" Pan Landa, či kouzelník Žito, také vystoupil. Zachoval se jako věsnický otrhanec, ale měl odvahu, aby jeho myšlenky uviděli světlo světa! Jsem za něj ráda, protože takových jako by ubývalo.

Všechno nezáleží jen na vládě a milém panu prezidentovi. Záleží jen na každém z nás. Tohle není dobou nebo krizí. Tohle je lidmi co jsou znechuceni. Nedivím se. Ale boj bývá občas užitečným.
 


Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 13. prosince 2012 v 20:42 | Reagovat

Mně se strašně líbí ta fotka, já už jsem se na ní dívala včera, i na článek, jenom nějak nevim, co smysluplnýho bych napsala. Čekala jsem, že mi něco třeba dojde, ale nedošlo no.
:D

2 miriabel miriabel | Web | 26. prosince 2012 v 0:21 | Reagovat

Vsichni svalujeme vinu na druhe.. Oni, tamten druhy, ti tam, ale malokdo pouziva zajmena my, ja... Zprostujeme se odpovednosti a skryvame se za dav. A to je podle me jedna z pricin problemu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama