Srdci neporučíš, ale mysl ovlivníš.

24. srpna 2012 v 21:31 | Kejtý
Nemusíš vědět co se děje kolem tebe, ale měl by si vědět co se děje ve tvém srdci.Dělat ze sebe hlupáka, ale ještě netušit jak moc velkého hlupáka.
Když vykonáte činnost, kterou neděláte jen tak každý den. Dalo by se říct, že jste jí provedli poprvé za svůj život. Jste rádi, že jste se odhodlali a zkrátka si myslíte, že jste udělali tu nejlepší věc pro danou situaci. Vykouzlí vám trochu úsměv na tváři a čekáte na reakci druhé osoby. Nedočkáte se ani pitomého "děkuji" či něčeho co má náznak něčeho co by říkalo, že váš čin nebyl marný.
Jako by jste byli poníženi. Sami sebou i druhými lidmi. Máte zmatek v hlavě a nevíte kam budou směřovat vaše další kroky. Přemýšlíte a lámete si hlavu. Mapa pro tuto situaci neexistuje a kompas se rozbil. Musíte myslet vlastní hlavou a naslouchat svému srdci. Jenže srdce a rozum jsou proti sobě a nikdy se neshodnou. Srdce pláče, mozek se raduje. Ale co udělají má ústa a mé oči. Truchlit a plakat. Nebo smát se a jiskřit?

V opravdovém životě za nás nikdo nic neudělá. Vše je jen pouze na nás. Záleží na nás. Jsme to my co ovlivňujeme náš vlastní život. A potom litujeme toho co jsme udělali, i když v životě by jsme ničeho litovat neměli.
Opravdový život není lehký. A možná proto začínám chápat optimisty. Ne ty šílené bezpáteřní optimisty. Ale jen ty normální. Úsměv na tváři a bolest v srdci. Smutné.
 


Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 26. srpna 2012 v 23:55 | Reagovat

stala jsem se tím "optimistou", který potlačí smutek a snaží se myslet jen na to dobré. ale i ti optimisti to někdy musí ventilovat. možná jím jsi a ani o tom nevíš :)

2 Lauralex Lauralex | Web | 1. září 2012 v 18:32 | Reagovat

Možná že někde v hloubi duše ve svý mysli jsem optimista - ten Úsměv na tváři a bolest v srdci - ale jinak jsem pesimista a pesimisticky to ze sebe i dostávám.

---
Jů, ty tu máš fotku. Hezký brejle. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama