My Havlovi děti. My Havelčáťata!

13. května 2012 v 22:04 | Kejtý

Nemám zdání o shledání.
Nemám vůli pro nadání.
Všechno smazal déšť.
Jako stopu po bouři.

Tyto "verše" psali se pod jejími prsty. Nevěděla co píše, ale zkrátka jen psala. Uklidňovalo jí to a byla spokojená.


Tvrdila jsem, že jsem se neměla narodit do dnešní doby, ale dřív. Mýlila jsem se. Narodila jsem se správně a nyní si přeji dělat to co dělali někteří lidé v minulém století. Nyní v 21. století se to stalo zkrátka zvláštním. Proti politikům nikdo veřejně nevystupuje. Pokud nepočítám malůvky na bilboardech. Jako by jen lidé seděli doma na svém houpacím křesle a tiše přikyvovali a nebo jen nadávali u piva. A potom? Vlastně nejdou ani k těm volbám.
Víte, jak se v jedné z písniček od skupiny Chinaski zpívá: "... i Husákovi děti dospěli do Kristových let..." Ročník devadesát patří k Havlovým dětem. Ale právě v tuto dobu nastupuje "Havlova banda dětí." Záleží na nás jakým směrem se náš stát bude ubírat. Pokud se většina Čechů neodstěhuje do zahraničí a tam nebudou plodit děti. A zde zbydou vietnamci, romové (ano, i ti patří do Českého národa, ale přeci jen) a rusové. Nic proti těmto lidem, ale... Chápete? Vidíte tu pointu? Proč sakra neexistuje více vlastenců hrdých na svou republiku? Za "vypůjčení" pera naším prezidentem se nemusíme chlubit. Ale co ta "dávná" minulost? Ta za to přeci sakra stojí! Tak nenoste (noste si co chcete, ale myslím tím spíš tu propagaci států) na tričkách emerické vlaječky a nápisy "I love Paris." On bude problém jinde. Nápis "Miluju ČR" by byl zřejmě nudný a hlavně výrobci by s takovými potisky na oblečení moc neuspěli.


Obdivuju lidi co hlásají svůj názor a nestydí se za něj. Konají co uznávají za dobré. Pokud nejde o zvrhlíky jménem Breivik apod. Ti co nikomu neuškodí a druhé přinutí alespoň jen přemýšlet.
Pokud jde o našeho exprezidenta Václava Havla. Udělal několik chyb za doby svého prezidentování. Uznávám. A právě přemýšlím jestli by měl mát prezident srdce na pravém místě. Ale on měl nápad, měl svou ideu a šel si za tím. Dostal se tam. Konal, zakopl a udělal chybu. Ale on byl tím prvním správně smýšlejícím. Jen je škoda, že vláda se neskládá z více takových to lidí. To by se potom nemusela ani dělit na politické strany. Politici by existovali pro lid. Ne pro smích lidem, ale jejich smýšlení by nám pomáhalo, protože by i zároveň konali. Ale to je příliš optimismu. Bez korupce by to zkrátka nešlo! No dobře. Šlo, ale těžko. Páni politici by dostali vyhazov. A třeba takového pana Dobeše bych chtěla vidět v klasické práci. Zřejmě mám omezenou kapacitu fantazie.


Tento článek měl být o něčem jiném, ale zvrhlo se to hned u nadpisu článku. Jsem jen pouhou občankou. Ale já se nedám!

Je to jen touha po lepších dnech.
Příliš snů pro jednoho člověka.
Čiré bláznovství co bere dech.
To budou jen další potítka.

Tyto řádky jí však už neuklidňovaly.
 


Komentáře

1 Niki Niki | Web | 15. května 2012 v 11:11 | Reagovat

Máš pravdu je málo hrdých čechů, ale na co vlastně být hrdý?Naše politika šla do kytek a my jen nadáváme, volit nejdem a svět se nám směje. Taky chci z Česka odjet a usadit se jinde, není to ani proto, že by se mi tak nelíbilo, ale spíš mojí zamilovaností do Anglie. Článek jsem přečetla s jedním dechem a jen přikyvovala

2 Lauralex Lauralex | Web | 16. května 2012 v 17:58 | Reagovat

Tak u mě by určitě uspěli, ale chtěla bych Miluju Prahu spíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama