Březen 2012

Mám jedno neskromné přání

25. března 2012 v 20:43 | Kejtý
Přála bych si být opět tou malou, bezstarostnou holčičkou lezoucí po stromech. Vybírat si pastelky k vybarvování omalovánek a těšit se na babičku až jí ukážu co jsem nového udělala.
Nechci už vědět, že většina kosmetiky je testována na zvířetech. Nechci pociťovat to bodnutí u srdce, když se mi v nákupním košíku objeví kosmetika testovaná. Protože není zbytí, vždycky to nejde. Nechci vědět, že ten obalený řízek je z toho roztomilého pípajícího kuřátka. Chci žít v naivitě, že jím strouhanku pod níž je jaká si hmota. Nechci vědět jak se chovají zvířata k lidské konzumaci. Nechci vědět, že domácí zvířata umírají přivázaná u stromů za městem. Nechci vědět, že existují ostruhy jako jezdecká pomůcka, nechci vědět že uždění je nepřirozené. Nechci vědět, že pomalu vše kolem nás je tak děsně neekologické a já k tomu přispívám, protože před tou naší králíkarnou nejsou ani popelnice na tříděný odpad.
Nechci vědět, že existuje smrt. Přála bych si žít v naivitě, že babička pouze odešla, ale už se nikdy nevrátí. Chci věřit v to, že děti se rodí z lásky dvou lidí, ale ne jen pouze z rozmaru. A chtěla bych věřit v to, že po naplnění osmnáctého roku života se stávám dospělou a můžu si dělat co chci.

Někdy zkrátka není co, ale je důvod pro něco.

17. března 2012 v 22:36 | Kejtý
Když se rozhodnu psát, protože si přeji publikovat své nekvalitní mobilní fotografie.

Přála bych se probouzet každý den, i ten všední, s takovými slunečními paprsky. A nebo se probouzet při ranním východu Slunce. Cítit ty kapky rosy kolem, slyšet cvrčky a probrat se pod širákem. Nebo vyjít před domeček a kochat se tou ranní krásou... Místo toho ležím v tzv. komunistické králíkárně a probouzim se, kdy je leda tak pouze tma. A to mám se potom celý den usmívat? Ani mě nehne.

Mám jeden sen ...

5. března 2012 v 20:21 | Kejtý
... a ten se stále mění. Co z toho plyne? Že mám spoustu snů a přání. Ale nyní jeden z nejintenzivnějších je ten, že bych si přála květnový a červnový zázrak. Co tím asi může myslet čtvrtého ročníku střední školy?
Učím se pilně. Prý se doporučuje zkoušení se ve dvojici, tak jsem na tuto metodu také najela. :)