Prosinec 2011

Plamínek naděje do Nového roku

29. prosince 2011 v 19:05 | Kejtý
Nabízí se mi nový plán. Projekt 365 z důvodu blížícího se krásného data 1.1. 2012. Začít s něčím co by mě doprovázelo každým dnem po jeden celý rok. Mít z každičkého dne alespon jednu fotografii. Netuším zda to mám uskutečnit.

Plamínek naděje by nikdy neměl uhasnout...

Popelka přijede na Juráškovi. STOP. Bude koulovačka. STOP.

21. prosince 2011 v 21:08 | Kejtý
O tom jak mi pod podrážkou bot křupal první letošní sníh. Myslela jsem na Juráška. Vánoce. Přemýšlela jsem smutku, radosti i smrti. O tom jak by jsme se měli mít rádi a další omýlaná klišé, která ale nejsou obyčejná. Jen se moc často vyslovují a jejich upřímnost se vypařila. Přejeme tyto kouzelná slova lidem cizím a neoblíbeným. Div na své přátele nezapomeneme, ale pro ty to teprve myslíme vážně. Honíme se za kupováním dárků, majonéz a brambor ve slevě. Nejsou i důležitější věci? Představte si jak každému koupíte maličkost, která ho vystihuje. K večeři si dáte pouze jeden chod a nebudete se se sousedkou předhánět kdo má více vánočního cukroví. Život je přeci z daleka o něčem jiném...


Barvou Vánoc je červená a proto bude vše růžové.

18. prosince 2011 v 21:05 | Kejtý
Vánoční svátky již podupávají za našimi dveřmi a nemůžeme se jim ubránit. Ač jsem si to naivně myslela, ale i mě zasáhli. V oknech blikací světýlka, ale nemám. S kapry a s pokácenými stromky soucítím. Přála bych si pravé české Vánoce. S betlémem, Ježíškem a českými koledami. Ale jak to udělat? Vždyť při ukázkách na krásnou českou pohádku "Tři oříšky pro Popelku" se rozezní anglická vánoční písnička. Co to má znamenat?
Dnes zemřel náš exprezident Václav Havel a už navždy si toto před vánoční datum budeme spojovat s naším umrtím. Ale víte kolik lidí právě teďka umírá? Možná že se překonám a napíšu článek na téma týdne zde na blogu. Tématem je samozřejmě "Václav Havel."
A teď fotografie o tom jak Vánoce zasáhli i naší domácnost.


Jmelí na stropě pod kterým mě stále ještě nikdo nepolíbil...

Srdcem sešitá, slovy protkaná.

7. prosince 2011 v 19:30 | Kejtý
Změny nás pohlcují všude. Jen co se pomalu po měsíci chci přihlásit na blog.cz, tak to chce po mě jakou si aktivaci. Tak důvěryhodně nacvakám svůj email jen abych mohla už vložit článek (naštěstí se povedlo). :-)
Změnilo se toho za ten měsíc dost i v mém životě, ale o tom povídat nechci. Snad jen, že je všechno tak zajímavé. Věci a okamžiky, které bereme jako samozřejmost se mění v zázrak. A okamžiky o kterých jsme snili se stávají častějšími. Chápete? Já tedy moc ne, ale snažím se postupem času chápat. Nic jiného mi totiž nezbývá.
Chtěla jsem k fotografiím psát citáty od známých osobností. Ale když už najdu nějakých opravdu "šťavnatý", tak bez autora. A nechci, aby to bylo takové ukradené, i když jsem to asi již párkrát udělala.


U této fotografie jsem přemýšlela zda psát o Vánocích nebo úspěchu. Vánoce necháme na později.
Každý touží být lepším, umět víc než včera a dosáhnout svých dětských snů, které přetrvávají i do dospělosti. Někdy se jich, ale musí vzdát pro to co je pro něj opravdu důležité. Jde zatím co ho bude naplňovat a uspokojovat od začátku až do konce. Ne jen na konci.